>> KALENTERI

Vuonna 2018 ikäluokat syntymävuosittain

A = U21 (1998-2000)   B = U18 (2001-03)   C = U15 (2004-05)   D =U13 (2006-07)   E = U11 (2008- )

 

Sääntömuutoksia vuoden 2017 alusta           Ottelusääntöuudistuksia 2018

HUOM! KOULUTUKSISSA ja GRADUOINNEISSA on oltava aina puhdas ja ehjä VALKOINEN judogi!
Judoliiton KOULUTUSJÄRJESTELMÄ (päivitetty 2016)

 

25.-26.8. Hämeenlinna OOP-koulutus (KÄYTÄVÄ ENNEN SINISEN VYÖN KOETTA)
la 25.8. Vantaa  10. Nordic Judo Kata Open Tournament
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
su 2.9. Porvoo Jump In -tapahtuma Kokonniemen Uusimaa-Areenassa
Shirokawa on mukana tapahtumassa
la 8.9. Orimattila  Samurai Cup 2/2018
22.-23.9. Varala Judosta fyysistä toimintakykyä aikuisharrastajille (koulutus)
la 29.9. Nummela  Hiiden Shiai - NuJu:n 40 v -juhlakilpailu
su 30.9. Nummela  StarttiCup 3/2018
29.-30.9. Pajulahti Valmentajien tekniikkakoulutus (Esa Kakko) - vähintään ruskeavöisille valmentajille
5.-7.10. Pajulahti Sovelletun judon ohjaajakoulutus
6.-7.10. Helsinki Judon perusteet -koulutus
(KÄYTÄVÄ ENNEN VIHREÄN VYÖN KOETTA)
la 6.10. Tampere  Tampere Shiai
la 13.10. Rovaniemi  SamuraiCup 3/2018
su 14.10. Rovaniemi  Barents Judo Cup
la 27.10.    Hontai Ne-waza-shiai
Hontai Judo Kata Taikai -katakilpailu ja kataleiri
su 28.10.    Hontai Shiai - kaikki ikäluokat
la 3.11. Tampere  Finnish Judo Open - NYT KATSOMAAN HUIPPUJUDOA
la 3.11. Orimattila  Orimattila Shiai
su 4.11. Orimattila  JunnuCup (Kaakkois-Suomen alue)
10.-11.11. Helsinki OOP-koulutus (KÄYTÄVÄ ENNEN SINISEN VYÖN KOETTA)
10.-11.11. Pajulahti Judokan voiman polku (henk.koht. valmentajat ja valmennettavat)
la 17.11. Kirkkonummi  StarttiCup 4/2018
24.-25.11. Nummela nuorten OOP-koulutus (suunnattu alle 15-vuotiaille)
KÄYTÄVÄ ENNEN SINISEN VYÖN KOETTA
su 25.11. Pajalla Syksyn graduointipäivä (1.-4. kyut) ilmoittaudu Nimenhuudossa
ja katso katso TÄSTÄ, mitä pitää olla hoidettuna ajoissa ennen graduointia
la 8.12. Pajulahti  Lahti Shiai